LED nabíjecí cyklo svítilna Fenix BC21R 880Lm 1 x baterie Fenix 18650

Kód: BC21R
1 999 Kč 1 652 Kč bez DPH
Do týdne
Můžeme doručit do:
16.12.2020

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výkonná nabíjecí cyklo svítilna Fenix BC21R 880lm.

Svítilna Fenix BC21R přináší světelný tok až 880 lumenů (ANSI) s dosvitem až 125 metrů. K napájení slouží li-ion akumulátor typu 18650 o kapacitě 2300 mAh, který se nabíjí přes micro USB konektor přímo ve svítilně. Světelným zdrojem je moderní dioda Cree XM-L2 T6 s teplejším odstínem světla (neutral white). Výhodou tohoto odstínu světla je přirozenější a kontrastnější podání barev v terénu. Svítilna používá osvědčenou technologii dvojitého směrování světla „Dual Distance Beam System“. Hlavní kužel světla je vytvářen speciálně navrženou optikou a svítí do dálky, zatímco sekundární široký kužel paprsků dotváří optický člen, který je v horní části tvarován tak, že světlo směřující nahoru láme dolů na zem. Vzniká tím kužel plynule osvětlující celý prostor před jízdním kolem - a to i v místech, která běžné cyklistické svítilny nepokryjí. Pro zvýšení bezpečnosti jsou na bocích svítilny navíc červené LED, které svítí do stran.

Design držáku umožňuje rychlou montáž i demontáž světla na řidítka bez použití nářadí, držák navíc umožňuje rychlé vyjmutí svítilny, takže ji lze použít i jako vysoce výkonné ruční světlo. Držák lze použít na všechna řidítka s průměrem od 20 až do 35 milimetrů.

Fenix BC21R nabízí celkem pět digitálně regulovaných režimů výkonu s výdrží téměř 16 hodin a nechybí ani blikání. Cyklo svítilny Fenix vám zajistí kvalitní osvětlení na noční tréninky, pravidelné dojíždění do práce i na vytrvalostní závody.

Všechny parametry svítilny (světelný tok, doba provozu na baterie, vodotěsnost a dosvit) jsou změřeny v souladu s normou ANSI/NEMA FL 1-2009.
 
Technická specifikace:

 • Je použita výkonná LED Cree XM-L2 T6 s teplým odstínem světla a životností 50000 hodin.
 • Celkem pět režimů výkonu: 880 lumenů (1,3 hodiny) -> 380 lumenů (4,5 hodiny) -> 200 lumenů (8,5 hodiny) -> 100 lumenů (15,9 hodin) -> blikání (pulzování mezi 100 a 380 lumeny).
 • Časy výdrže jsou měřeny s nabíjecím li-ion akumulátorem 18650 s kapacitou 2300mAh, který je součástí balení.
 • Jako náhradní akumulátor lze dokoupit libovolnou nabíjecí li-ion baterii typu 18650 z naší nabídky.
 • K napájení lze alternativně použít i dvě jednorázové lithiové baterie typu CR123A (nesnažte se je ve svítilně dobíjet).
 • Digitálně regulováno pro konstantní jas.
 • Upozornění na vybité baterie, ochrana proti přebití a úplnému vybití akumulátoru.
 • Ochrana proti přehřátí - pokud se svítilna zahřeje nad bezpečnou mez, dojde k automatickému přepnutí do nižší úrovně výkonu.
 • Dvě boční červené LED pro zvýšení bezpečnosti (v konstantních režimech svítí červeně, v blikacím režimu blikají také).
 • Speciálně tvarovaná optika vytváří světelný kužel kombinující široké periferní osvětlení a dosvit až 125 metrů (3906 cd).
 • Svítilna se do držáku uchycuje pomocí rychloupínacího mechanismu, který ji umožňuje sejmout během okamžiku a stejně rychle ji opět bezpečně nasadit.
 • Pogumovaná konstrukce objímky držáku zajišťuje pevné a bezpečné uchycení na řidítka.
 • Směr svícení lze nastavit do stran v rozsahu 30°.
 • Svítilna vyrobena z pevné slitiny hliníku a nárazuvzdorného plastu.
 • Paměť na poslední nastavený režim výkonu (včetně blikání).
 • Rozměry světla 11,3 cm x 4,05 cm x 4,2 cm.
 • Váha světla 67 gramů (bez akumulátoru), 115 gramů včetně akumulátoru.
 • Voděodolná dle standardu IPX-6 (ostřikování silnými proudy vody ze všech směrů).
 • Tvrzená ultra čistá skleněná čočka s antireflexním povrchem.
 • Obsah balení: svítilna, univerzální držák na řidítka, akumulátor Fenix 18650 s kapacitou 2300 mAh, USB kabel a náhradní těsnící kroužek.

Použití světla na kolo:

Pro zapnutí, či vypnutí podržte tlačítko na svítilně stisknuté zhruba 0,5 vteřiny. Režimy výkonu můžete kdykoliv během provozu přepínat krátkým stisknutím tlačítka (cyklicky se přepínají v pořadí nízký - střední - vysoký - turbo - blikání).
Indikace kapacity baterie (platí pouze při napájení 18650 li-ion akumulátorem) - při vypnuté svítilně jednou krátce stiskněte tlačítko, poté se na pět sekund rozsvítí postranní červené LED. Stálé svícení značí nabitou baterii na více než 60%, pomalé blikání značí nabití na cca 20 - 60%, rychlé blikání téměř vybitou baterii (méně než 20 %).
Upozornění na vybitý akumulátor - pokud kapacita akumulátoru klesne cca pod 20%, tak svítilna začne automaticky přepínat do nižších režimů výkonu pro zajištění co nejdelší výdrže (do vyšších režimů poté nelze svítilnu přepnout). Pokud je akumulátor kriticky vybitý, tak začne tlačítko blikat červeně. V takovém případě doporučujeme svítilnu co nejdříve nabít, aby nedošlo k vypnutí ochranné elektroniky zabudované v akumulátorech a tím pádem ke zhasnutí světla.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: